خلیج بلبرینگ

02133000105-6 | 02177619004-5

گریس SKF

گریس SKF یکی از بهترین گریس‌ها در جهان است که توسط شرکتی سوئدی تولید شده و به سراسر دنیا عرضه می‌شود. انواع گریس SKF برای روانکاری انواع دستگاه‌ها در صنایع کاربرد دارد تا دوام و ماندگاری قطعات آنها را افزایش دهد. این محصول برای روغن‌کاری دستگاه‌های پرقدرت و پرفشار یک اقدام ضروری است، چراکه تاحد زیادی عملکرد دستگاه را بهبود می‌دهد.

گریس SKF

شرکت SKF انواع مختلفی از گریس بلبرینگ را عرضه کرده است که هرکدام کاربرد متنوعی دارند. این مطلب یک راهنمای کامل برای خرید گریس SKF است تا شما انتخابی مطمئن برای روغن‌کاری دستگاه‌های خود داشته باشید.

راهنمای انتخاب گریس SKF مناسب

انتخاب گریس مناسب اهمیت زیادی دارد، چراکه درصورت استفاده از گزینه نامناسب برای روغن‌کاری دستگاه‌ها، ممکن است عوارضی به‌وجود بیاید. از آنجایی که SKF محصولات متنوعی برای انواع دستگاه‌های صنعتی عرضه کرده است، انتخاب گزینه مناسب در بین آنها می‌تواند کمی پیچیده باشد. البته، این شرکت برای انواع گریس‌هایی که تولید می‌کند، یک سری جدول کاربردی هم ارائه می‌دهد تا مشتریان بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. در این جدول‌ها، انواع گریس SKF و اطلاعات مربوط به آنها نمایش داده می‌شوند. با این وجود، یک راهنمای انتخاب گریس SKF مناسب می‌تواند راهکاری عالی برای یک انتخاب مطمئن باشد. در این راهنما انواع گریس SKF و مزایا و کاربردهای آنها را مطالعه می‌کنید.

انواع گریس SKF
LGWA 2LGEP 1LGEP 2LGHB 2LGHP 2LGMT 2LGMT 3
LGEV 2LGEM 2LGGB 2LGET 2LGNL 2LGLT 2LGWM 2
LGLS 2LGTE 2LMCG 1LGFQ 2LGFG 2LGHQ 2LGHC 2

انواع گریس SKF

شرکت SKF انواع مختلفی از گریس‌ها را عرضه می‌کند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گریس‌ها با توجه به رنگ و کاربردی که دارند از یکدیگر تمایز داده می‌شوند:

 • گریس بی‌رنگ سفید: از گریس سفید SKF برای روانکاری دستگاه‌های صنعتی تولیدکننده مواد غذایی، مانند سوسیس استفاده می‌شود. در این گریس‌ها از مواد شیمیایی به میزان کم استفاده شده است.
 • گریس سیاه: این گزینه برای روانکاری انواع چرخ‌دنده و خودرو در دمای بالا استفاده می‌شود. گریس سیاه می‌تواند در دمای بالا عالی عمل کند.
 • گریس قرمز: از گریس قرمز برای روغن‌کاری انواع ماشین‌های سنگین مانند انواع ماشین آلات کشاورزی، گاو اهن و خرمن‌کوب و… استفاده می‌شود.
 • گریس سبز: گریس سبز با محیط زیست سازگاری دارد. از این گزینه برای روان کردن چرخش خودروها استفاده می‌کنند.

اگر بخواهیم نگاهی حرفه‌ای‌تر به انواع گریس SKF داشته باشیم می‌توان آنها را از لحاظ پایه صابون هم دسته‌بندی کرد:

 • گریس صابون لیتیم: در این نوع از روغن پایه مرغوب استفاده می‌شود که قدرت روانکاری بالایی ارائه می‌دهد. به این نوع، گریس‌های چند منظوره می‌گویند چراکه بافت نرمی دارند و در محیط‌هایی با دمای بالا قابل استفاده هستند.
 • گریس با پایه صابون کلسیم: این گریس‌ها، انواع بی‌رنگی هستند که در صنایع مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • گریس با صابون سدیم: این گزینه قدرت چسبندگی بالایی دارد اما مناسب برای محیط‌های مرطوب نیست. از این گزینه برای اتصالات انعطاف‌پذیر که محیط خشکی دارند استفاده می‌شود.
کاتالوگ گریس skf

مزایای استفاده از گریس SKF

همانطور که گفتیم، گریس SKF یکی از بهترین گریس‌ها در جهان است. علت محبوبیت این گریس مزایای متعددی است که دارد. درادامه این مزایا را بررسی می‌کنیم:

 1. عملکرد روانکاری عالی: گریس SKF در دمای بالا و در انواع محیط‌های خشک و مرطوب بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد. این ماده در برابر آب مقاوم است و با جلوگیری از زنگ زدگی دستگاه‌ها، عملکردی روان در آنها ایجاد می‌کند.
 2. مقاومت در برابر سایش و خوردگی: این ماده برروی قطعات قرار گرفته و با ایجاد لایه‌ای نازک از سایش و خوردگی آنها جلوگیری می‌کند. درحین استفاده از دستگاه‌ها، این لایه نازک‌تر خواهد شد به همین دلیل است که به‌صورت منظم باید از گریس SKF استفاده کرد.
 3. افزایش طول عمر قطعات: استفاده از گریس SKF اصل می‌تواند تا حد زیادی برروی ماندگاری و افزایش طول عمر قطعات و درنتیجه دستگاه‌ها تاثیر بگذارد.

موارد استفاده از گریس SKF

گریس SKF یک ماده پرکاربرد است که برای بهبود عملکرد انواع دستگاه‌ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین کاربردهای این گریس را می‌توان در صنایع زیر بررسی کرد:

 • گریس SKF در صنایع کشاورزی: گریس SKF باوجود خاصیت ماندگاری در سطح، یک گزینه عالی برای نگهداری ماشین‌هایی که ثابت هستند محسوب می‌شود. از این ماده می‌توان برای انواع دستگاه‌ها در صنایع کشاورزی مانند تراکتور استفاده کرد.
 • صنایع خودرو: گریس SKF برای انواع بلبرینگ صنعتی خودرو و روان شدن انواع موتور و تسمه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • صنایع فولاد: گریس SKF ماده‌ای است که به‎خوبی در درجه حرارت بالا سازگار است، به این صورت که در درجه بالا خاصیت خود را از دست نمی‌دهد و می‌تواند تا مدت زیادی برروی قطعه دوام بیاورد. از این رو، از این ماده برای روانکاری دستگاه‌هایی که در صنایع فولاد کاربرد دارند استفاده می‌شود.
 • سایر صنایع: به‌طور کلی، گریس SKF یک محصول کاربردی برای نرم شدن انواع دستگاه‌ها در صنایع مختلف مانند انواع خودروهای دیزلی، تسمه کولرها، انواع چرخ‌دنده‌ها و… محسوب می‌شود.

قیمت گریس SKF

انواع گریس SKF باتوجه به ترکیباتی که دارند با قیمت‌های متفاوت عرضه می‌شوند. مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت گریس، پایه یا ماده اصلی گریس است. برای مثال، درمورد گریس‌هایی که با پایه لیتیوم ایجاد شده‌اند قیمت بیشتری درنظر گرفته می‌شود. از طرف دیگر، گریس‌های پایه کلسیم قیمت چندان بالایی ندارند. همچنین، نوع بسته‌بندی و وزن بسته در قیمت‌گذاری گریس موثر است. عامل مهم دیگر، نوع صابون و روغن به‌کار رفته در ترکیبات گریس است که می‌تواند نقش مهمی در قیمت آن داشته باشد.

خرید گریس SKF اصل

هنگام خرید گریس SKF حتما توجه داشته باشید که از محصولات اصل استفاده کنید. در وهله اول، پیش از خرید باید قطعه یا دستگاه مورد نظر که نیاز به روغن‌کاری دارد را درنظر داشته باشید. چراکه مقدار مورد نیاز برای انواع قطعه‌ها و ونوع گریس متناسب برای هر دستگاه و قطعه، متفاوت است. سپس می‌توانید با مراجعه به یک فروشگاه معتبر، با آگاهی از نیاز خود، گریس SKF اصل تهیه کنید.

هنگام خرید گریس SKF توجه داشته باشید که بسته‌بندی محصول مورد نظر باز نشده باشد. همچنین، درصورت کهنه بودن گریس موردنظر نمی‌توان عملکرد لازم را از آن دریافت کرد. توجه داشته باشید که انواع زیادی از گریس‌های تقلبی SKF در بازار وجود دارند. این محصولات را می‌توانید با قیمت‌های ارزان یا کیفیت پایین بسته‌بندی تشخیص دهید. به‌طورکلی، مراجعه به یک فروشگاه معتبر می‌تواند ریسک خرید گریس تقلبی را کاهش دهد.

تشخیص گریس skf اصل

گریس یکی از اقلام پرمصرف در صنایع میباشد بنابراین افراد سودجو در این بازار هستند که اقدام به عرضه گریس های بی کیفیت تقلبی میکنند گرچه این اجناس دارای ظاهری مشابه به اجناس اصلی هستند ولی در باطن کالایی بی کیفیت هستند.

اولین گام برای تشخیص یک کالای اصل خرید از فروشگاه های معتبر میباشد؛ از دیگر موارد تشخیص یک گریس اصل و با کیفیت تست های حرارت سنجی و سنجش ویسکوزیته یک گریس میباشد. گریس های تقلبی در ظاهر تفاوت های مشهودی با گریس های skf اصلی دارند؛ اگر در گذشته گریس اصلی و با کیفیت تهییه کرده باشید مقایسه‌ی آن دو نیز میتواند به شما کمک کند.

گریس SKF LGMT 3/1
گریس SKF LGMT 3/1
گریس SKF LGWA 2/1
گریس SKF LGWA 2/1
گریس SKF LGMT 2/1
گریس SKF LGMT 2/1
گریس SKF LGEP 2/1
گریس SKF LGEP 2/1

عواقب استفاده از گریس تقلبی

تمام مزایایی که درمورد گریس SKF ذکر کردیم، درصورتی امکان‌پذیر هستند که از محصول اصل استفاده شود. توجه داشته باشید که استفاده از گریس تقلبی نه‌تنها هیچ مزیتی ندارد، بلکه باعث آسیب دستگاه‌ها هم خواهد شد. از آسیب‌های ناشی از به‌کار بردن گریس تقلبی می‌توان به افزایش اصطکاک قطعات و فشار بین آنها اشاره کرد که می‌تواند باعث افزایش دما، شکسته شدن قطعات و خرابی‌های دیگر شود.

نمایندگی گریس skf

خلیج بلبرینگ به عنوان نمایندگی برند skf عرضه کننده کلیه محصولات این برند با ضمانت کیفیت و اصلی بودن کالا؛ جهت ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مطلب یک راهنمای کامل برای خرید گریس SKF برای شما تهیه کردیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای بهبود عملکرد دستگاه‌ها و جلوگیری از خرابی‌های آنها داشته باشید. فراموش نکنید که باوجود مزایای متعدد گریس SKF اصل، نوع تقلبی این ماده هیچگونه مزیتی برای دستگاه‌های شما نخواهد داشت. به‌طوریکه درصورت استفاده از ماده تقلبی احتمال خرابی دستگاه افزایش پیدا می‌کند. اگر سوالی درمورد گریس SKF دارید، حتما برای ما بنویسید.

گریس اس کا اف ساخت شرکت سوئدی  است.

پیمایش به بالا
استعلام قیمت و مشاوره خرید